Mgr.
Matúš Pachinger

Fyzioterapeut magisterského stupňa a certifikovaný kondičný tréner
Ku každému klientovi pristupujem individuálne a vediem ho cestou k jeho vytýčeným cieľom, pričom zohľadňujem jeho zdravotný stav. Pri cvičení sa ho snažím taktiež vzdelávať a motivovať v oblasti zdravého životného štýlu, aby dokázal fungovať samostatne a efektívne.
www.fyziocoach.sk

Trápi Vás bolesť pohybového aparátu a hľadáte pomoc fyzioterapeuta? Som pripravený pomôcť Vám!

Vzdelanie a špecializácia

Fakulta zdravotníctva, SZU, Banská Bystrica v odbore fyzioterapia

Odborné kurzy

DNS v Športe I
SM Systém I
Škola vzpierania
Funkčná diagnostika pohybového aparátu
Fyziotréning
Športová fyzioterapia
Silový a kondičný tréning
Vertebrogénne syndrómy
Pooperačné stavy
Myofasciálne techniky

AKO PREBIEHA PRVÁ HODINA S FYZIOTERAPEUTOM?

Prvotné stretnutie s Matúšom je zamerané na oboznámenie sa so stavom Vášho pohybového aparátu a jeho diagnostiku, v rámci ktorej sa budete venovať pohybovej zdatnosti, pohybovým vzorom, prípadným bolestiam, ktoré Vás trápia, svalovým dysbalanciám… Na základe komplexnej diagnostiky Vám vytvorí cvičebný plán, resp. odporučí ďalšie kroky na dosiahnutie čo najlepších výsledkov alebo odstránenie bolesti,

Diagnostika

Miesto
Megagym MH
Dĺžka
45 Minút
Cena
40€
Diagnostika slúži na zistenie aktuálneho stavu pohybového aparátu (svaly skrátené, oslabené, pohybové stereotypy). Vyhodnotím aktuálny stav a odporučím rehabilitačný alebo tréningový proces.

Fyzioterapia

Miesto
Megagym MH
Dĺžka
45/60 minút
Cena
25€/30€
Fyzioterapia je súbor cvikov, metód a systémov, vďaka ktorým Vám pomáha nájsť stratenú silu a rovnováhu. Zameriava sa na vytvorenie správnych pohybových návykov a návrat k prirodzenému pohybu bez bolesti. Ponúkam niekolko druhov služieb a rôznych terapií, ktoré pomáhajú pri bolestiach chrbta, krčnej chrbtice, bolesti krížov alebo pri bolesti svalov. Spoločne odkonzultujeme Váš problém a nastavíme fyzioterapiu tak, aby sa úľava od bolesti alebo nedostatočná pohyblivosť upravili čo najrýchlejšie. Pracujem aj s klientmi po úrazoch, operáciách, s profesionálnymi športovcami aj s tými, ktorí stratili radosť z pohybu.

Fyziotréning

Miesto
Megagym MH
Dĺžka
60 Minút
Cena
od 16€
Stabilizačný silovo zameraný tréning pod odborným vedením zameraný na postupné progresie a regresie. Pri cvičení sa kladie dôraz na stabilizáciu kĺbov a osové postavenie chrbtice s cieľom na osvojenie si správnych pohybových stereotypov, zlepšenie mobility a fyzickej kondície.Tréning zahŕňa inštruovanie v oblasti správneho spôsobu chôdze, sedenia, státia, držania tela a taktiež špecializovaných cvičení v závislosti od povahy ťažkostí.

Manuálne techniky

Miesto
Megagym MH
Dĺžka
25/50 minút
Cena
25€/45€
Manuálna terapia je liečba pohybového aparátu, počas ktorej terapeut svojimi rukami vytvára tlak na šľachy, svaly a kĺby. Uvoľňuje ňou napätie a aktivuje svalstvo. Uplatnenie nachádza najmä v začiatkoch terapie, v prípade akútnych a chronicky bolestivých stavov.

Bankovanie

Miesto
Megagym MH
Dĺžka
45 minút
Cena
25€
Podtlak v banke vtiahne časť kože a podkožia do banky a spôsobí silné prekrvenie a prehriatie; tým dochádza k zvýšenému okysličovaniu bunkového tkaniva, zrýchleniu látkovej výmeny a vyplavovaniu nahromadených škodlivín z tela. Kritické miesto sa rýchlejšie regeneruje a zotavuje. Banky pôsobia tak fyzikálne, reflexne, ale aj metabolicky tým, že ovplyvňujú pochody látkovej výmeny v priľahlom okolí a v neposlednom rade aj stimulujú imunitu organizmu. Taktiež ovplyvňujú procesy aj na miestach vzdialených od aplikácie.

Tejpovanie

Miesto
Megagym MH
Dĺžka
15 Minút
Cena
od 12€
Tejping je rehabilitačná metóda tejpovania, ktorá je navrhnutá tak, aby uľahčila proces prirodzeného hojenia tkanív a zároveň poskytovala podporu a stabilitu svalom a kĺbom bez obmedzenia rozsahu pohybu tela. Rovnako pomáha aj s rozšírenou manipuláciou s mäkkými tkanivami, to uľahčuje prekrvenie pokožky s cieľom predĺžiť výhody manuálnej terapie. Do praxe je uvádzaná cez tzv. tejpovacie pásky, ktorými sa v správnom smere oblepujú postihnuté časti tela a tým sa dosahuje cielený efekt.
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram